به گزارش پایگاه خبری دانش آموزان؛ سید حسین طلایی زواره معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در نشست خبری گفت: امسال بسته آموزشی “بر فراز آسمان” جهت رفع ابهام و پرسش های معلمان در خصوص دروس جدید و کتب جدید التالیف آماده شده است.

وی با اشاره به اینکه این بسته برای معلمانی که در دوره‌های ضمن خدمت شرکت کرده‌اند رایگان است گفت: بسته آموزشی “برفراز آسمان” در قالب دی وی دی است و معلمان پنجم و نهمی که در دوره ضمن خدمت شرکت نکرده اند می توانند با پرداخت مبلغ کمی این بسته را تهیه کنند.

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی بابیان اینکه تلاش شده تا قیمت کتاب‌های درسی از میزان تورم بیشتر نشود عنوان کرد: قیمت کتاب‌ها بر اساس میزان هزینه کاغذ، چاپ و توزیع افزایش‌یافته است و قیمت‌ها به‌تناسب هزینه‌های چاپ، صحافی، افزایش حقوق کارگران، توزیع کتب درسی و افزایش هزینه‌های ایام و ذهاب افزایش می‌یابد.

طلایی زواره در ادامه از آموزش اینترنتی معلمان خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا در آینده با استفاده از شبکه ملی مدارس و از طریق شبکه‌های اجتماعی موبایلی برای آموزش معلمان و دانش آموزان استفاده کنیم.

وی با اشاره به تبلیغ کتاب‌های کمک‌آموزشی و حل‌المسائل در صداوسیما گفت: این موسسات با نشر کتاب‌های حل‌المسائل توانمندی دانش آموزان را کاهش می‌دهند.

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی افزود: ناشران کتب حل‌المسائل فقط به دنبال کسب درآمد هستند که اخیر یکی از این موسسات به دلیل کپی‌برداری در دادگاه ۵۰ میلیون تومان جریمه شد.

طلایی زواره در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر کاربردی نبودن محتوای کتاب‌های درسی عنوان کرد: در تولیدات کتاب‌های درسی تلاش شده است تا کتاب‌ها از حافظه مداری خارج شوند و به سمت خلاقیت محوری بروند؛ که برای استفاده هرچه بهتر از آن لازم است تا تعامل خوبی بین دانش آموزان و معلمان ایجاد شود.

انتهای پیام/ن