به گزارش پایگاه خبری دانش آموزان؛ علی‌اصغر فانی وزیر آموزش‌وپرورش صبح امروز در لانه جاسوسی سابق، با اشاره به حضور معلمان و دانش آموزان در مبارزات پیش از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دانش آموزان و معلمان در تمامی صحنه‌های حساس انقلاب حضور پررنگی داشته‌اند.

وی با اشاره به اعزام ۹۰هزار فرهنگی و ۵۵۰هزار دانش‌آموز به جبهه در دوران دفاع مقدس افزود: تسخیر لانه جاسوسی در روز ۱۳ آبان به همت دانش آموزان، دانشجویان و معلمان رقم خورد و خانواده آموزش‌وپرورش در حوادث پس از پیروزی انقلاب اسلامی هم حضور موثر و چشمگیری داشته است.

وزیر آموزش‌وپرورش در ادامه با بازگویی خاطره‌ای از دوران دفاع مقدس به نمونه‌هایی از حرکت‌های آموزش‌وپرورش در پشتیبانی از جنگ و انقلاب اشاره کرد و گفت: در ایام جنگ طرحی را برای اعزام نیروهای فرهنگی به کردستان طراحی کردیم و در همان دوران سه مرکز تربیت‌معلم را برای تربیت نیروهای بومی ایجاد کردیم.

فانی بابیان اینکه بسیاری از حرکت‌های آموزش و پرورش در کردستان تضمینی برای حفظ ارزش‌های اسلام بوده عنوان کرد: وظیفه امروز آموزش‌وپرورش ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، حفاظت ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس و نهادینه‌سازی آن‌ها است.

انتهای پیام/ن