به گزارش پایگاه خبری دانش آموزان؛ این روزها شواهد حاکی از به اوج رسیدن مقوله فساد در فوتبال دارد.

همه چیز ازدقیقه ۳ بازی بازی رفت تیم‌های پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان شروع شد که در جریان آن محسن قهرمانی، داور بازی، یکی از بازیکنان پرسپولیس را اخراج و یک پنالتی به نفع سپاهان گرفت. علی دایی و محمدرضا رویانیان مربی و مدیرعامل قهرمانی را به فساد متهم کردند. علی دایی در مصاحبه مطبوعاتی پس از بازی جمله معروفی را گفت که هنوز هم نقل محافل ورزشی است: ((قهرمانی به سمت سپاهانی غش کرده است)).

بعد از اظهار نظر دایی محمد مایلی کهن هم بیکار ننشست و توپ را به زمین دایی انداخت و او را به تبانی متهم کرد. در آخر هم ستاد تخلفات حرفه‌ای فدراسیون فوتبال با بررسی موضوع، قهرمانی و کمک مربی پرسپولیس را از حضور در مسابقات محروم کرد.

نکته قابل تامل و ایضا توجه در این محکومیت این است که هیچگاه از سوی فدراسیون اعلام نشد که قهرمانی تخلفی مرتکب شده است یا خیر. حضور مجدد قهرمانی پس از دو سال دوری از فوتبال به مستطیل سبز بازگشت و سوالی را در ذهن افکار عمومی ایجاد کرده که آیا او در فساد نقش داشته است یا…؟ سوالی بی جوابی که هیچگاه از سوی رییس همیشه خندان فدراسیون جدی تلقی نشد. اگر پاسخ به این سوال مثبت باشد قطعا باید محسن قهرمانی مادام العمر از حضور در فوتبال محروم شود و به مراجع قضایی ارجاع داده شود، اگر هم جواب منفی باشد باید دفاع از حیثیت و شفاف سازی صورت گیرد. خلاصه ای همه چیز در هاله ای از ابهام است.

این اتفاقات در فوتبال سطح اول اروپا نیز اتفاق افتاده است که به نمونه هایی از آنها و نحوه برخورد با متخلفان در ادامه اشاره ای داریم که مرور آن خالی از لطف نیست:

کالچوپولی

سال ۲۰۱۲ میلادی دادگاه ایتالیا اعلام کرد تعدادی از داوران ایتالیایی در جریان کالچوپولی ۲۰۰۶ که مربوط به تبانی و شرط‌‌ بندی در فوتبال ایتالیا بوده، دست داشته‌اند و آنان را به پرداخت جریمه ۵.۲۵ میلیون دلاری به عنوان غرامت به فدراسیون فوتبال ایتالیا محکوم کرد.

پائولو برگامو، داور پیشین ایتالیایی که در زمان بروز کالچوپولی در کمیته داوران وظیفه انتخاب داوران مسابقات را بر عهده داشت از سوی این دادگاه ایتالیایی ۱.۳۱ میلیون دلار جریمه شد که میزان جریمه قابل توجه بود. پی‌یر لوئیچی پایرتو، همکار وی هم ۱.۰۵ میلیون دلار جریمه شد.

اینوچنزو ماتزینی، نایب رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ایتالیا هم ۹۱۸ هزار دلار و ماسیمو دی‌سانتیس و تولیو لانس، داورانی که بعداً از قضاوت محروم شدند نیز هر کدام ۶۵۶ هزار دلار به پرداخت جریمه محکوم شدند. ۹ داور دیگر که در این فساد دست داشتند با مبالغ کمتر جریمه شدند.

تبانی از جنس مانشافت

پس از افشای دست داشتن رابرت هویزر در تبانی‌های بزرگ فوتبال آلمان، این داور آلمانی در ابتدای سال ۲۰۰۵ برای همیشه مجبور به کناره گیری از حرفه‌اش شد. زمانی فساد داوری وی لو رفت که مشخص شد او در نتیجه مسابقه‌ای از دور اول جام حذفی فوتبال آلمان، روی برد بازی پادربورن که به لیگ‌های ایالتی آلمان تعلق داشت برابر رقیب بوندس‌لیگایی خود هامبورگ شرط ‌بندی کرده بود.

هویزر در حالی که هامبورگ ۲ بر صفر پیش افتاده بود، امیل امپنزای، مهاجم بلژیکی هامبورگ را در همان نیمه اول اخراج و این تیم را ۱۰ نفره و سپس ۲ پنالتی مشکوک به سود پادربورن اعلام کرد تا این تیم نه‌چندان معروف در نهایت با نتیجه ۴ بر۲ برنده و به مرحله بعدی جام حذفی صعود کند.

پلیس در جریان تحقیقات خود در خصوص این پرونده به ۱۹ نفر مظنون شد که در نهایت ۲۵ نفر را بازداشت کرد. ۱۰ نفر از آنها بازیکنانی بودند که در سال ۲۰۰۴ در تبانی‌ها دست داشته‌اند. همچنین پلیس در تحقیقات خود متوجه شد که این داور که در آن زمان تنها ۲۶ سال سن داشت در سندیکای شرط‌ بندی کرواسی هم دست داشته است.

هویزر در نهایت به ۲ و سال نیم زندان و دومنیک مارکس، همکار وی هم به یک سال و نیم زندان محکوم شد.

برزیل/ مافیای سوت

در سال ۲۰۰۵ شرط‌بندان ثروتمند اینترنتی با همکاری یک داور رسمی فیفا نتیجه ۱۱ بازی از مسابقات باشگاهی برزیل را از پیش تعیین کردند. بنابر گزارش‌های منتشر شده این داور برای تعیین نتیجه هر بازی مبلغ ۸ هزار دلار دریافت می‌کرده است. پس از لو رفتن قضیه روزنامه‌های برزیلی از این فساد داوری به عنوان «مافیای سوت» یاد کردند.

پس از اینکه ادیلسون پریرا دی‌کاروالیو پذیرفت که در تعیین نتیجه ۱۱ مسابقه در لیگ برزیل از برخی افراد رشوه دریافت کرده تا نتایج بازی را تعیین کنند، یک دادگاه مدنی این داور برزیلی و فدراسیون فوتبال برزیل را به پرداخت ۹۶ میلیون دلار محکوم کرد.

فساد در لیگ یک فوتبال ایران

نمونه دیگر از تبانی در فوتبال ایران هم مربوط به لیگ یک در سال ۹۲ می شود که طبق آن تیم شهرداری تبریز که جواز حضور در لیگ برتر را بدست آورده بود از حضور در لیگ برتر محروم و به لیگ یک بازگشت. فراز کمالوند مربی این روزهای گسترش فولاد تبریز و صادق ورمزیار بازیکن اسبق استقلال تهران  از چهره های معروفی بودند که در این فساد نقش داشتند و هرکدام دو سال از حضور در فوتبال محروم شدند.

بخشی ازاصلی ترین دلایل محکومیت تیم شهرداری تبریز و عواملی که در این تبانی نقش داشته اند را در ادامه می خوانیم:

۱) با همکاری مستقیم عوامل تیم‌های دیگر (که غالبا ارتباطات معنادار با سرمربی و کادر فنی تیم شهرداری داشته‌اند) زمینه را برای اخذ نتیجه دلخواه در چند مسابقه از جمله مسابقه با تیم یادآوران شلمچه و شهرداری بندرعباس و فولاد یزد و راهیان کرمانشاه فراهم ساخته‌اند که اسناد و مدارک آن، از جمله اعترافات و فیلم مسابقات و نظریه هیئت کارشناسی و تحقیقات مراجع ذی‌صلاح موید این تخلفات است.

۲) پرداخت رشوه (مال نامشروع) به افراد جهت رقم زدن نتیجه مسابقه ازجمله پرداخت ۴ قطعه سکه تمام بهار آزادی به یکی از بازیکنان تیم راهیان کرمانشاه که اقرار فرد گیرنده سکه‌ها و مدارک متقن در نزد مراجع ذی صلاح موجود است.

۳) تلاش برای هماهنگ‌سازی عوامل سایر تیم‌ها در سایر مسابقات برای رقم زدن نتیجه موثر برای تیم شهرداری تبریز که مدارک و مستندات آن در پرونده منعکس است.

۴) ممانعت از فیلم‌برداری از برخی مسابقات مسئله‌دار، از جمله مسابقه تیم شهرداری تبریز با شهرداری بندر عباس که مراتب ممانعت به تایید ریاست محترم هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی نیز رسیده است.

حال این احکام و تبعات پس از آن را با جریان فساد در فوتبال ایتالیا مقایسه می کنیم:

          رسوایی سال ۲۰۰۶ فوتبال ایتالیا

کالچو پولی یا آشوب فوتبال، در سری A  و B فوتبال ایتالیا اتفاق افتاد. این رسوایی در ماه می‌سال ۲۰۰۶ میلادی توسط پلیس ایتالیا بر ملا شد و مکالمات تلفنی حاکی از دخالت قهرمان لیگ – یوونتوس – و تیم‌هایی مانند میلان، فیورنتینا، لاتزیو و رجینا و تماس‌های بین مدیران این باشگاه‌ها و سازمان داوران بود. این تیم‌ها متهم به تقلب در بازی‌ها با انتخاب داور دلخواه‌شان شدند.

این رسوایی، نتیجه تحقیقات دادستان دادگاه ناپل در آژانس فوتبال ایتالیا بود. گفتگوی‌های تلفنی که در فصل ۲۰۰۴، ۲۰۰۵ در روزنامه‌های ایتالیایی چاپ شد این واقعیت را آشکار می‌کرد که مدیر یوونتوس؛ لوچیانو موجی، در تماس با مدیران فوتبال ایتالیا آنها را برای انتخاب داور خاصی تحت فشار گذاشته است. نام کالچوپولی برگرفته از نام تنجنتپولی رسوایی دهه ۸۰ سیاسی ایتالیاست. از کالچوپولی با نامهای موجیو پولی (برگرفته از نام لوچیانو موجی) و کالچو گیت (برگرفته از نام واتر گیت رسوایی سیاسی آمریکا در دهه ۷۰) یاد می‌شود.

در روز چهارم ژوئیه ۲۰۰۶ همان روزی که ایتالیا باید در نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۰۶ به مصاف آلمان می‌رفت، دادستان فدراسیون فوتبال ایتالیا؛ استفانو پالاتزی، درخواست سقوط چهار تیم اصلی محکوم در رسواییفدراسیون فوتبال ایتالیا را کرد . طبق این درخواست، برای یوونتوس سقوط به سری C1 (او در صحبت‎هایش در دادگاه خواستار سقوط یوونتوس به پایینتر از سری ب شد) و برای فیورنتینا و لاتزیو درخواست سقوط حداقل به سری B کرد. او همچنین درخواست شش امتیاز  منفی برای یووه، سه امتیاز منفی برای میلان و ۱۵ امتیاز منفی برای لاتزیو و فیورنتینا را داشت. پالاتزی همچنین خواستار باز پس گیری اسکودتوی ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ از یوونتوس شد. در پرونده رجینا در روز ۱۳ آگوست دادستان خواستار سقوط رجینا به سری B و ۱۵ امتیاز منفی برای این تیم شد. در روز ۱۷ آگوست مجازات رجینا تنها با ۱۵ امتیاز منفی اعلام شد و باشگاه مبلغ ۶۸۰۰۰ یورو جریمه مالی شد در حالیکه پاسکواله فاتی رئیس باشگاه ۲۰۰۰۰ یورو جریمه و دو سال و نیم از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم شد.

یوونتوس که قرار بود با ۳۰ امتیاز منفی سری C۱ را آغاز کند پیش بینی بازگشت به سری A پیش از فصل ۲۰۰۸ را نمی‌کرد اما نتیجه نهایی اعتراضات و کم شدن جریمه یووه به بازی در سری B و ۹ امتیاز منفی آنها را امیدوار به بازگشت در فصل بعد سری A کرد.

در این میان یوونتوس به دادگاه مردمی ایتالیا شکایت کرد تا احتمال محرومیت باشگاه و فدراسیون توسط فیفا احساس شود. فیفا با توجه به حساسیت خاصی که روی دخالت دولت بر فوتبال دارد فدراسیون فوتبال یونان را محروم کرده بود. فیفا رسماً اعلام کرد اگر یوونتوس به دادگاه برود تمام تیم های ایتالیایی را از شرکت در مسابقات بین‌المللی محروم خواهد کرد.

دادگاه برای روز ۱ سپتامبر برنامه ریزی شده بود ولی در روز ۳۱ آگوست یوونتوس شکایتش را از دادگاه منطقه‌ای اداری لاتزیو پس گرفت. سران یوونتوس اعلام کردند این اتفاق به علت تمایل فدراسیون فوتبال ایتالیا و کمیته المپیک ایتالیا برای مرور دوباره پرونده صورت گرفته‌است. دومین اعتراض؛ امتیازات منفی میلان را به ۸، لاتزیو را به ۳، فیورنتینا را به ۱۵ و یوونتوس را به ۹ رساند.

ماسیمو دی سانتیس نماینده داوران ایتالیا در جام جهانی ۲۰۰۶ پس از بازجویی و تحقیقات محروم شد. دیگر داور ایتالیایی روبرتو روزتی در این رسوائی بی گناه شناخته شد. دامنه بزرگ این رسوائی توجه را به متهمان دیگری در فوتبال ایتالیا از جمله آدریانو گالیانی نایب رئیس میلان و رئیس سازمان سری A جلب کرد. به اضافه تمام این تخلفات و تقلب‌های ورزشی که توسط مربیان، بازیکنان، داوران و مسئولان لیگ صورت گرفت؛ مجری بزرگترین برنامه فوتبالی ایتالیا آلدو بیسکاردی نیز استعفا کرد و اعتراف کرد که با لوچیانو موجی همکاری کرده تا وجهه یوونتوس را در تلویزیون بهتر نشان دهد. در ادامه بازجویی‌ها دادگاه ناپل پس از تحقیق روی ۴۱ نفر، ۱۹ بازی از فصل ۲۰۰۵– ۲۰۰۴، و ۱۴ بازی از فصل ۲۰۰۵-۲۰۰۶ به سراغ آنتونیو گیرائودو رفتند و او برای ترانسفرهای غیر قانونی، حساب‌های بانکی جعلی و فرار مالیاتی تحت بازجوئی قرار گرفت و دادستان پارما هم از جیانلوئیجی بوفون، انزو مارسکا، آنتونیو کیمنتی و مارک یولیانو بعلت تقلب در بازی‌ها بازجوئی کرد. بعد از اولین رای دادگاه اتهامات جدیدی به تیم ها برای رابطه با رسوائی زده شد. مسینا، لچه و سیه نا هم تحت بازجوئی قرار گرفتند و دادستان‎ها به آنالیز مکالمات تلفنی پرداختند.

فرانکو کارارو؛ رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا، در تاریخ ۸ می، تمام مدیران یوونتوس در تاریخ ۱۱ می، لوچیانو موجی در تاریخ ۱۴ می‌ از پست‌های خود استعفا دادند و در ۱۹ می، قیمت سهام یوونتوس نسبت به تاریخ ۹ می‌، به نصف کاهش یافت.

فساد از نوع کارت پایان خدمت جعلی

در این اواخر هم که جریان کارت پایان خدمت جعلی بازیکنان، توسط یک باند فساد در جنوب و جنوب غرب کشور اتفاق افتاده بود، شناسایی شد. پیگیری ها و تحقیقاتی که سازمان نظام وظیفه در این زمینه انجام داد منجر به باطل شدن کارت پایان خدمت ۵۹ نفر از بازیکنان حاضر در لیگ های مختلف فوتبال ایران شد. معروفترین بازیکنانی که در این جریان شناسایی شدند عبارتند از: آرش افشین، سروش رفیعی، بختیار رحمانی، مهدی کریمیان، شجاع خلیل زاده و …. .

جالب ترین نامی که در لیست اعلامی سازمان نظام وظیفه به چشم می خورد مهرداد پولادی مدافع تیم ملی بود که نمایش خوبی هم در جام جهانی برای تیم ملی داشت.

پولادی نیز مانند دیگر بازیکنان محکوم به گذراندن خدمت مقدس سربازی شد اما با توجه به نزدیک بودن رقابت های جام ملت‎های آسیا و اصرار سرمربی تیم ملی مبنی بر نیاز تیم به حضور وی در مسابقات، پس از تلاشهای متعدد مسئولان فدراسیون فوتبال، سازمان نظام وظیفه اجازه همراهی وی با تیم ملی را صادر کرد.

نکته تاسف بار این جریان پس از اتمام مسابقات جام ملتها اتفاق افتاد؛ زمانی که تیم ملی پس از اتمام مسابقاتش به ایران بازگشت اما خبری از پولادی در کاروان تیم بازگشتی نبود. وی به جای بازگشت به ایران به قطر رفته بود. حال یک سالی از این ماجرا می گذرد و پولادی همچنان به کشور بازنگشته است ، این قضیه نقطه سیاه دیگری در کارنامه مدیران فدراسیون فوتبال است.

افشاگری مدیر روستا از پشت پرده فساد در فوتبال ایران

این موارد نمونه هایی از فساد در فوتبال ایران بود؛ که علی اصغر مدیر روستا بیشتر به بیان آن می پردازد.

بازیکن اسبق تیم ملی کشورمان درباره وجود فساد در فوتبال ایران گفت: متاسفانه در فوتبال ما فساد وجود دارد، برخی مواقع تصمیماتی برای ریشه کن کردن این فساد گرفته می شود اما چون به دنبال مدرک هستند، انجام نمی شود. کسانی که در فساد نقش دارند آنقدر زیرک هستند که مدرکی از خود برجا نمی گذارند.

مدیر روستا با بیان اینکه باید برای رفع این مشکل کارگروه خاصی مشخص شود، توضیح داد: امروزه فساد در تمام بخش های فوتبال وجود دارد و باید برای جلوگیری از این امر کارگروه خاصی به نحوه جذب بازیکنان و سایر مسائل تیم ها نظارت داشته باشد. البته باید در نظر گرفت که بارها اسامی کسانی که فساد داشته اند اعلام شده است اما بعد از مدتی رسیدگی به پرونده آنها متوقف شده است. دلیل توقف این رسیدگی ها آغشته بودن برخی از مدیران فوتبال کشور به فساد است. برای مثال در لیگ یک مربیان تضمین می دهند که تیم را به لیگ برتر خواهند آورد، دلیل این تضمین اعتماد به کیفیت کار خودشان نیست بلکه اعتمادی است که به زد و بندهای بیرون از زمینشان دارند.

مربی سابق تیم های پاس و پیکان درباره وجود فساد در فوتبال دیگر کشورها، گفت: به طور کلی هرجا که پول باشد فساد هم وجود دارد اما در کشورهای سطح اول فوتبال جهان عزم راسخی برای مبارزه با فساد وجود دارد. برای مثال زمانی که فساد در فیفا مشخص شد با عوامل این فساد که از افراد رده بالا فیفا بودند برخورد جدی شد یا در فوتبال ایتالیا و ترکیه افراد خاطی را علاوه بر جریمه مالی به زندان نیز محکوم کردند.

مدیر روستا در پاسخ به این سوال که منشا فساد را باید در وزارت ورزش جستجو کرد یا در فدراسیون فوتبال، اظهار کرد: با وزارتخانه و عوامل آن آشنایی کاملی ندارم، شاید بتوان به دلیل حمایت هایی که از سوی وزارت ورزش در انتخابات ریاست فدراسیون از برخی نامزدهای انتخابات صورت می گیرد به صورت غیر مستقیم نقشی برای آنها در این فساد در نظر بگیریم. در کل فدراسیون باید جلوی فساد را بگیرد چون در ورزش ما بحث مبالغ بالای مالی وجود دارد و برخی از مدیران با روابط بالا آمده اند. فقط فدراسیون است که می تواند جلوی این اتفاقات را بگیرد.

وی ادامه داد: اگر مدیران خوب و حرفه ای در راس فوتبال قرار بگیرند فساد کمتر خواهد شد. زمانی که یک مربی می خواهد کاری انجام دهد و فوتبال پیشرفت کند، خیلی از واسطه ها و دلال ها در مقابل آن ها سنگ اندازی می کنند. می توان گفت مشکل از جایی است که بسیاری از مدیران فدراسیون به وجود فساد در فوتبال اعتقادی ندارند. در اینباره به مثالی از صحبت های علی پروین زمانی که در تیم ملی بود اشاره می کنم، پروین می گفت اگر قبول کردیم از کره و ژاپن در فوتبال عقب هستیم می توانیم پیشرفت کنیم، در خصوص فساد نیز همین است اگر مسئولان قبول کنند که فساد هست، می توانیم برای نابودی آن تلاش کنیم اما متاسفانه اینگونه نیست و مسئولان فقط به دنبال سند و مدرک هستند.

وی با اشاره به مناظره چندی پیش دادکان و کفاشیان در شبکه دو سیما، گفت: اگر به مناظره آنها دقت می کردید دادکان بطور واضح به وجود فساد اشاره می کرد اما کفاشیان دنبال سند و مدرک بود. موضوع این است که کسی که در فساد نقش دارد برای عملش سند و مدرک امضا نمی کند. متاسفانه در آخر نیز تمام این فسادها با یک ریش گرو گذاشتن حل می شود.

مدیر روستا دلیل وجود فساد بالا در فوتبال نسبت به سایر ورزشها را پول و هواداران زیادی که به آن علاقه دارند می داند.

وی درباره راه کارهای برای ریشه کن کردن فساد، گفت: راهکار اصلی برای تیم های ما، خصوصی شدن آن هاست اما حالا که این اتفاق نمی افتد باید لااقل افرادی باشند که معتمد مجموعه و زیر ذره بین مسئولان قرار داشته باشند. مسئله فساد به دلیل مبالغ بالای مالی که در آن وجود دارد به گونه ایست که خیلی مشکل است که افراد درگیر آن نشوند. الگوهای من در این زمینه محمد دادکان و محمد مایلی کهن هستند.

مربی سابق تیم های پاس و بهمن درباره وجود فساد در دوره بازی خود گفت: فساد در آن زمان خیلی به ندرت بود چرا که در آن زمان پول زیادی در فوتبال نبود و همه فقط به عشق خود فوتبال می آمدند. گاهی آنهایی که به تیم ملی دعوت می شدند از جیبشان هزینه می کردند تا بار مالی برای تیم ملی نداشته باشند. حد فاصل دهه ۶۰ تا اواسط دهه ۷۰ پول زیادی در فوتبال نبود به همین شاهد دلیل فساد کمتری بود.

وی در پاسخ به این سوال که دلیل دوری چند ساله اش از فوتبال، فساد موجود است یا خیر، اظهار کرد: خیلی نمی توانم بحث را باز کنم ولی به هر صورت اتفاقات بدی افتاد. یک تبانی و یک زد و بند را زمانی که در پاس و شهرداری تبریز بودم، گزارش کردم اما دود ماجرا در چشم خودم رفت. من به خدا اعتقاد دارم و مطمئن هستم که به فوتبال بر میگردم. بعد از ماجراهایی که پیش آمد سال اول نخواستم به تیمی بروم اما در سالهای بعد از آن در حالی که از تیم های سایپا و پیکان پیشنهادهایی داشتم در لحظات آخر به یکباره شرایط برای حضور من مهیا نشد.

مدیر روستا درباره اینکه چرا افرادی که بارها به فساد متهم شده اند همچنان در حال فعالیت در راس هرم فوتبال هستند، توضیح داد: متاسفانه این افراد یک مجموعه هستند. یک سری از مربیان هستند که از داخل فدراسیون فوتبال حمایت می شوند. در فوتبال ایران مربی ای داشتیم که پس از اخراج از یک تیم در راه بازگشت با تیم دیگری قرارداد بسته. دقت کنید در حال حاضر اگر کسی بر خلاف نظر کی روش صحبت کند صاحب تیم نمی شود!

وی ادامه داد: من منتقد کی روش بودم. به نظر من وی با توجه به شهرتش و پولی که دریافت کرده است کمک خاصی به فوتبال ما نکرده است اما با توجه به اینکه سرمربی تیم ملی است و برخی از عملکردهایش مثبت بوده، نباید حمایت از این مربی را قطع کرد.

مدیر روستا در پاسخ به این سوال که آیا راهکار مناسبی برای مربیان و مدیران در زمینه مقابله با فساد دارید یا خیر، گفت: نمی توان راه کار خاصی را مطرح کرد اما چون در مسئله فساد پول زیادی هست و مالیاتی هم وجود ندارد خیلی ها خواسته یا ناخواسته درگیر این موضوع می شوند. علاوه بر این برخی از مدیران و مربیان اگر با عاملان این جریانات در این کار شریک نشوند خیلی زود کنار می روند.

منبع: ورزش پرس

انتهای پیام/ن