به گزارش پایگاه خبری دانش آموزان؛ صبح روز پنجشنبه ۱۶ مهرماه انجمن صنفی فرهنگیان شهرستان مریوان با هماهنگی های قبلی از طریق شبکه های اجتماعی و فراخوان به معلمان،  تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان های آموزش و پرورش شهرستان مریوان برگزار کردند.

عزیز ناصری عضو انجمن صنفی معلمان به زریوار خبر، گفت: بی توجهی وزیر آموزش و پرورش دولت یازدهم به فرهنگیان و تبعیض فراوان در حق معلمان یکی از عوامل اصلی تجمع معلمان در روز پنج شنبه  است. افزود: در این تجمع فرهنگیان شهرستان مریوان و سروآباد در مقابل اداره آموزش و پرروش مریوان اعتراض خود را به دولت و مسئولین اعلام می کنیم.

در این تجمع معلمان با در دست داشتن پلاکادرهای با مضمون آیا شنونده ای هست؟!، توانمند ساختن معلمان مساوی است با ساختن جامعه پایدار، تحصیل رایگان حق مسلم کودکان و … نسبت به حقوق مادی و معنوی خود اعتراض کردند.

این تجمع که در ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ ظهر به طول انجامید، معلمان ابتدا در مقابل ساختمان آموزش و پرروش مریوان تجمع و بعد از گذشت بیش از یک ساعت در پارکینگ ساختمان آموزش و پرورش تجمع و در بیانیه ای از تبعیض های وارد شده به معلمان و فرهنگیان سراسر کشور اعتراض کردند.

در پایان این تجمع فواد حسینی مدیر آموزش و پرورش مریوان در جمع تجمع کنندگان حاضر و در سخنانی گفت: تجمع و اعتراض معلمان در مریوان در شأن و جایگاه یک فرهنگی نیست. و نباید برای احقاق حق به شیوه های نادرست روی آورد.

گفتنی است حضور معلمان در تجمع روز ۱۶ مهرماه به نسبت اعتراض های ماه های گذشته کمتر بود.

تجمع اعتراضی معلمان

تجمع اعتراضی معلمان

تجمع اعتراضی معلمان

تجمع اعتراضی معلمان

تجمع اعتراضی معلمان

تجمع اعتراضی معلمان

پایگاه خبری تحلیلی بـوکان نـیوز

انتهای پیام/ن