غلامعلی محمدعلیپور رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی در گفت‌وگو با پایگاه خبری دانش آموزان، بابیان اینکه فدراسیون انجمن‌های ورزشی ارتباط خوبی با آموزش‌وپرورش دارد گفت: هفت رشته از رشته‌های فدراسیون انجمن‌های ورزشی به طور مستیقیم با دانش آموزان در ارتباط است.

وی تصریح کرد: ما در رشته‌های راگبی، سبک تاکرا، بیس‌بال، سافت‌بال، دراگون‌بوت و کریکت با آموزش و پرورش همکاری داریم.

رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی با اشاره به راه‌اندازی رشته فلوربال در مدارس اظهار کرد: این رشته مخصوص آموزش‌وپرورش است و مسابقات جهانی آن هم بین آموزش‌وپرورش کشورهای مختلف برگزار می شود.

محمدعلیپور در خصوص رشته فلوربال گفت: فلوربال رشته‌ای بسیار جذاب، و نزدیک به آیس‌هاکی است؛ با این تفاوت که تمام لوازم و وسایل آن از جنس پلاستیک است تا دانش آموزان بتوانند از آن استفاده کنند.

وی بابیان اینکه آینده خوبی در انتظار رشته فلوربال در کشورمان است افزود: باهمکاری آموزش و پرورش این رشته در ۱۴ استان کشور فعال شده و دانش آموزان در مدرسه آن را تمرین می‌کنند.

رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی اظهار کرد: هرچه مدارس در زمینه ورزش فعالیت خوب و حرفه ای داشته باشند،ورزش قهرمانی کشور نیز آینده خوب و موفقی خواهد داشت؛ و این موضوع تمام فدراسیون‌ها را موظف می‌کند تا توجه ویژه‌ای به آموزش‌وپرورش داشته باشد.

انتهای پیام/ن