به گزارش پایگاه خبری دانش آموزان؛ حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌وگو با خبرگزاری فارس در خصوص مقام و منزلت معلمان در جامعه، اظهار داشت: معلمی شریف‌ترین شغل‌هاست چرا که محصول معلم، شریف‌ترین محصول‌هاست.

وی ادامه داد: معلم انسان‌های فرهیخته و کارآمد را تربیت می‌کند و تربیت چنین انسانی، یک اقدام متعالی در بین رفتارهای انسانی است و ارزش معلمی را نمی‌توان با ابزار مادی سنجید.

عضو کمیسیون آموزش مجلس یادآور شد: معلم یک ایثارگری است که از جان خود مایه می‌گذارد و برای تربیت به میدان می‌آید چرا که تربیت کردن یک اقدام حساس و پیچیده است و معلم علاوه بر اینکه از نظر معنوی در جامعه نقش آفرینی می‌کند در بحث تربیت منابع انسانی که از مهمترین منابع بشری است، نقش اساسی دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سلیمی افزود: هر چند بعد از انقلاب توانسته‌ایم اقداماتی در تکریم معلم انجام دهیم اما در رسیدن به نقطه مطلوب فاصله فراوانی داریم.

وی اضافه کرد: باید در گام اول نقش معلم و مرتبه آن را در جامعه پررنگ‌تر ببینیم و واقعیت این است که رتبه و مقام معلم برترین رتبه‌هاست و در توزیع امتیازات اجتماعی نتوانسته‌ایم به معلم نگاه درستی داشته باشیم.

عضو کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: نمی‌شود با شعار دادن کام معلمان را شیرین کنیم و اقدامات اساسی برای آنها انجام نشود؛ مسئولان در شعار وقتی نوبت به معلم می‌رسد شعار خوب می‌دهند اما در اقدام به زیبایی سخن خود عمل نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سلیمی با اشاره به نظام رتبه‌بندی معلمان خاطر نشان کرد: تأخیر در اجرای نظام رتبه‌بندی که از ارکان سند تحول است در اجرایی کردن سند تحول تأثیر می‌گذارد.

انتهای پیام/ن